Koronavirusi i merr jetën aktorit të njohur amerikan në moshën 69-vjeçare

Aktori Mark Blum

Koronavirusi i ka marrë jetën aktorit të njohur amerikan Mark Blum.

I njohur për filmat “Desperately Seeking Susan” dhe “Crocodile Dundee”, ai vdiq për shkak të komplikimeve nga Covid-19 në moshën 69- vjeçare.

Sipas CNN, Mark u bë shumë i njohur me filmin e vitit 1985, “Me dëshirë duke kërkuar Susan”, në të cilin luajti së bashku me Madonna-n dhe Rosanna Arquette.

Së fundmi ai u shfaq në mbështetje të roleve televizive në serialin HBO “Succession”, dramën e Netflix “You” dhe në Amazon “Mozart in the Jungle”.

Blum gjithashu merrte pjesë në Playërights Horizons, një teatër jashtë Broadëay në Neë York.

 

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i CNN arrestohet gjatë raportimit të protestave në SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit