Koronavirusi, Kina shpëton nga epidemia, hap shkollat më 25 mars

Epidemia e koronavirusit vazhdon të përhapet në të gjithë botën dhe numri i të infektuarve është rritur në mbi 128 mijë kurse viktimat kanë arritur në më shumë se 4720.

Megjithatë lajme të mira vijnë nga Kina. Pekini zyrtar ka njoftuar sot se do të hap shkollat më 25 mars teksa ka regjistruar vetëm 8 raste të reja me infeksion dhe 7 vdekje, për një total prej 3176 viktimash.

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë gjithashtu raportoi se numri i të shëruarve është i barabartë me gati 80% të totalit të të sëmurëve.

Në Korenë e Jugut, për herë të parë që nga fillimi i epidemisë ka pasur më shumë shërime sesa infeksione.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, 250 viktima sot në Itali. Brukseli: Ndihmojmë Italinë me gjithçka. Kina shpëton nga epidemia, hap shkollat më 25 mars. Presidenti Bolsonaro i infektuar, darkoi me Trump (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Grabiti banesën e ministres në Kosovë, arrestohet një 33-vjeçare

Grabiti banesën e ministres në Kosovë, arrestohet një 33-vjeçare