Koronavirusi prek modën, koleksioni i Giorgio Aramanit zhvillohet në sallë bosh (FOTO)

Koronavirusi prek modën, koleksioni i Giorgio Aramanit zhvillohet në sallë bosh (FOTO)

Foto nga koleksioni

Përveç sektorit të ekonomisë, koronavirusi ka prekur edhe fushën e modës, ku shfaqja e koleksionit për gra Vjeshtë-Dimër 2020 të Giorgio Aramanit është mbajtur në një sallë  bosh.

Për shkak të gjendjes së shkaktuar nga përhapja e koronavirusit së fundmi në Itali, Armani mori këtë vendim.

Në koleksion ranë në sy përdorimi i copave të materialeve kadife  dhe printeve me ngjyra të forta, por në përgjithësi mbizotëronte e zeza.

Shfaqja u mbyll me tingujt e “On a Theme of Paganini” e kompozitorit rus Sergei Rachmaninoff.

 Më pas parakaluan sfilatën 12 modele kineze të veshura me koleksionin Armani Spring Privé 2009-2019, të gjitha të frymëzuara nga Kina si një shenjë solidariteti për gjithë gjendjen e shkaktuar nga sëmundja vdekjeprurëse.

Ora 15:01
Koronavirusi prek modën, koleksioni i Giorgio Aramanit zhvillohet në sallë bosh
1/17
 • Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

   Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?  ×

  Lajmi i fundit

  Autoritetet iraniane rrisin shtypjen ndaj zërave kritikë pas vdekjes së Raisit

  Autoritetet iraniane rrisin shtypjen ndaj zërave kritikë pas vdekjes së Raisit