Korreshi publikon foton e Alibeajt: Pazaret i bëjnë në kafe, i shërbejnë Ramës

Korreshi publikon foton e Alibeajt: Pazaret i bëjnë në kafe, i shërbejnë Ramës

1709913976_korreshi.jpg

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi ka publikuar një foto në të cilën thotë se është Enkelejd Alibeaj ndërsa i përgjigjet lidhur me deklaratat për negociatat për rikthimin në normalitet të punimeve të Kuvendit. 

"Pazaret bëhen kafeve e restoranteve, duke dhënë besën që do mbajmë peng bashkërisht reformën zgjedhore, duke i shërbyer si zar Edi Ramës.  Nëse nga dialogu në institucione sheh se po humb rolin e zarit që mban peng opozitën, shqetësohesh dhe sdi ca flet, quan “pazar” kontrollin parlamentar ndaj Edi Ramës, quan “pazar” heqjen e mundësisë për bllokimin e reformës zgjedhore.  Pastaj zgjohesh dhe i fut edhe nje status: Jam dhe ndjehem “Princ i Spanjës”! Askush nuk mund të flas në emër të “Spanjë”, thotë Korreshi.


Lajmi kryesor:

Kaosi në Kuvend drejt fundit? Nikolla ul në tryezë palët! Bardhi pranon për Report Tv diskutimet! Alibeaj: Pazar! I përgjigjet Spiropali


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Scholz paralajmëron Von der Leyen të mos punojë me ekstremistët e krahut të djathtë

Scholz paralajmëron Von der Leyen të mos punojë me ekstremistët e krahut të djathtë