Kosova mori medaljen e artë në Tokio, Basha: Krenari

1627123853_21895463058377969629589612847893419688729672n.jpg

"Krenari"! Me vetëm një fjalë e ka përshkruar kryetari i PD-së, Lulzim Basha emocionin e fitores së medaljes së artë në Lojërat Olimpike nga ana e xhudistes nga Kosova, Distria Krasniqi.


Lajmi kryesor:

Lojrat Olimpike/ Krasniqi mposht në shtëpi japonezen, medalje e artë për Kosovën në xhudo! Sportisja: E lumtur për familjen dhe vendin


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

U shemb krateri vullkanit, ngjyrat magjike të lavës dhurojnë spektakël! Momenti kapet nga fotografi islandez, mos e humbisni