Kosova nis sot zbatimin e masave për targat, kërcënon Serbia: Me urdhër të Vuçiçit ushtria serbe është në gjendje gatishmërie

Kosova nis sot zbatimin e masave për targat, kërcënon Serbia: Me urdhër të Vuçiçit ushtria serbe është në gjendje gatishmërie

1667299631_vucci.JPG

Millosh Vuçeviç, ministër i Mbrojtjes së Serbisë, ka thënë se presidenti serb Aleksnadër Vuçiq ka dhënë urdhër që ushtria serbe të jetë në gjendje gatishmërie.

Sipas tyre kjo për shkak të situatës në Kosovë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për targat.

“Ne nuk mund të jemi të qetë dhe jemi për dialog”, ka deklaruar ai.

Po ashtu Vuçeviç, ka thënë se ushtria serbe “është e gatshme të zbatojë çdo urdhër të Vuçiqit, i cili është komandant i saj i përgjithshëm”.

Më 1 nëntor ka nisur masa e qortimit për serbët që nuk i kanë konvertuar targat në RKS, kështu vendimi do të zbatohet gradualisht.


Lajmi kryesor:

Kosovë/ Nis sot zbatimi i masave për reciprocitetin, makinat me targa serbe marrin qortim! Kërcënon Beogradi: Ushtria serbe është gati


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës