Kosovë/ Përplasi për vdekje me makinë 44-vjeçarin, i riu nga Elbasani dyshohet se e bëri për hakmarrje! Arrestohet për vrasje

Kosovë/ Përplasi për vdekje me makinë 44-vjeçarin, i riu nga Elbasani dyshohet se e bëri për hakmarrje! Arrestohet për vrasje

Një 44-vjeçar nga Elbasani mbeti i vdekur në Pejë si pasojë e një aksidenti rrugor më 24 prill që dyshohet të jetë i qëllimtë dhe për hakmarrje.

Ilir Osmani u përplas teksa ecte në këmbë nga një automjet tip Golf5 nga i dyshuari po nga Elbasani Sergio Jonuzi, 23 vjeç, i cili pavarësisht raportimit të parë për ngjarje aksidentale, u arrestua më tej nga policia e Kosovës. 

I riu u largua nga vendngjarja dhe e kishte braktisur makinën në një vend tjetër, por policia arriti ta kapë pak pas aksidentit dhe tashmë do të hetohet për vrasje. 

Sipas deklaratave të 23-vjeçarit ngjarja ka ndodhur për konflikte të mëparshme, për shkak se Osmani i ka djegur banesën, episod i cili nuk rezulton të jetë denoncuar në polici në Shqipëri.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Ceremonia hapesë e finales së Euro 2024 në Berlin

Ceremonia hapesë e finales së Euro 2024 në Berlin