KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Beratit, Rudina Palloj  

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Beratit, Rudina Palloj.

Gjyqtarja e Gjykatës së Beratit, Rudina Palloj kaloi të tre kriteret e rivlerësimit pa probleme, ndërsa seanca dëgjimore nuk pati asnjë ‘ngërç’ në dëshminë e saj apo relacionin e bërë.

Procesi i saj i vetingut u krye nga trupa e përbërë nga Genta Tafa Bungo kryesuese, Lulzim Hamitaj anëtar dhe Valbona Sanxhaktari relatore.

Rudina Palloj përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2011 dhe punoi fillimisht si gjyqtare në Gjykatën e Korçës. Prej vitit 2014, ajo e ushtron funksionin si gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Berat.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Veliaj në Konferencën ‘Drejt së Ardhmes’: Tirana, një Amerikë e vogël e Shqipërisë! Çdo sfidë e kthyem në mundësi