KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e gjykatës së Durrësit Nurjeta Pogaçe

KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e gjykatës së Durrësit Nurjeta Pogaçe

Gjyqtarja Nurjeta Pogace

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren Nurjeta Pogaçe.

Gjyqtarja e Gjykatës së Durrësit, Nurjeta Pogaçe (Tafa)u përball të hënën më 31 tetor me gjetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK në të tre kriteret e rivlerësimit, për të cilat dha shpjegime në mënyrë të përmbledhur gjatë seancës dëgjimore.

Gjyqtarja Nurjeta Pogaçe(Tafa) u shpreh para Komisionit të Rivlerësimit se kishte arritur nivel të besueshëm në të tre kriteret e rivlerësimit dhe kërkoi konfirmimin e saj në detyrë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Aksident në rrugën Lezhë-Shkodër, ‘Audi’ përplaset me kamionçinën! Dy persona të plagosur transportohen në spital

Aksident në rrugën Lezhë-Shkodër, ‘Audi’ përplaset me kamionçinën! Dy persona të plagosur transportohen në spital