KQZ certifikon rezultatin e 30 qershorit në Elbasan dhe Lushnje

1562262898_kqz.jpg

Në bazë të rendit të ditës u miratuan rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit për dy bashki në vend. Me katër vota "pro" dhe vetëm 1 "kundër", atë të kryetarit Klement Zguri, u certifikua rezultati i zgjedhjeve në bashkinë e Elbasanit të fituar nga Gentjan Llatja dhe në Lushnje nga Fatos Tushe. Mbledhja e radhës, ku pritet të certifikohet rezultati në Bashkitë e tjera do të zhvillohet ditën e premte (nesër) në orën 13:00.


Lajmi kryesor:

Shifrat e ndryshme të pjesëmarrjes/ Zguri kërkon hapjen e të gjitha kutive, Biba: Të çoi SMS Gaz Bardhi /VIDEO


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?