Në burg për shitblerje vote, KQZ i jep mandatin Fredi Belerit dhe 11 kryetarëve bashkie! Miratohet rezultati edhe për 12 Këshilla Bashkiak

KQZ dha vendimin sot për rezultatin e zgjedhjeve për 12 këshilla bashkiak dhe 12 mandate për kryetar bashkie.Mes tyre përfshihet edhe mandati i Himarës që e ka fituar kandidati i ‘BF’, Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg për shitblerje votash. KQZ vendosi që të miratojë rezultatin për bashkinë Himarë, ku Fredi Beleri fitoi me 19 vota më shumë se kandidati i PS, Jorgo Goro.

Po ashtu u certifikua rezultati për kryetarët e bashkive Finiq (Romeo Cakuli), Selenicë (Nertil Bellaj), Dropull (Dhimitraq Toli), Kolonjë (Erion Isai), Devoll (Eduard Duro), Maliq (Gëzim Topçiu), Dimal (Juliana Memaj), Malësi e Madhe (Tonin Marinaj), Kavajë (Fisnik Qosja), Librazhd (Mariglen Disha), Pogradec (Ilir Xhakolli).

Shpërndarja e mandateve sipas rezultatit zgjedhor u miratua edhe për subjektet politike të zgjedhjeve të 14 majit për Këshillat Bashkikë të Bashkive: Himarë, Finiq, Selenicë, Dropull, Kolonjë, Devoll, Maliq, Dimal, Malësi e Madhe, Kavajë, Librazhd dhe Pogradec.

Bashkia Himarë (21 këshilltarë)
PS-9 mandate 
PD-1 mandat 
BF-7 mandate 
PSD-1 mandat 
LZHK – 1 mandat
AAK – 1 mandat
MEGA – 1 mandat
Bashkia Malësi e Madhe (31 këshilltarë)
PSD – 8 mandate 
PS – 6 mandate 
BF – 3 mandate 
PD – 3 mandate
PAA – 3 mandate 
LZHK – 3 mandate
AAK – 2 mandate 
FRD – 1 mandat 
ADK – 1 mandat
PASH – 1 mandat
Bashkia Kavajë (31 këshilltarë)
PS – 13 mandate
BF – 9 mandate
PAA – 3 mandate
PD – 3 mandate
PSD – 2 mandate
PR – 1 mandat
Bashkia Finiq (21 këshilltarë)
PS -7 mandate
BF – 5 mandate
MEGA – 5 mandate
PD – 2 mandate
PDS – 1 mandat
PSD – 1 mandat
Bashkia Devoll (21 këshilltarë)
PS- 9 mandate
BF- 4 mandate
PD- 2 mandate
PDIU- 2 mandate
PAA- 1 mandat
PLL- 1 mandat
PBK-1 mandat
Festim Kaso kandidat i pavarur
Bashkia Dimal (21 këshilltarë)
PS – 11 mandate
PD – 4 mandate
BF – 3 mandate
PAA – 1 mandat
PR – 1 mandat
PSD – 1 mandat
Bashkia Kolonjë (15 këshilltarë)
PS – 10 mandate
BF – 2 mandate
PAA – 2 mandate
PR – 1 mandat
Bashkia Maliq (30 këshilltarë)
PS- 20 mandate 
BF- 5 mandate 
PSD- 2 mandate
PD- 2 mandate
PGJ-1 mandat 
Bashkia Selenicë (21 këshilltarë)
PS- 8 mandate
PD- 2 mandate
BF- 1 mandat
PSD- 2 mandate 
2 mandate PAA, ALD, AD,
1 mandat PR, PGJ
Bashkia Dropull (21 këshilltarë)
PS – 15 mandate
BF – 3 mandate
MEGA – 2 mandate
PDS – 1 mandat
Bashkia Librazhd (21 këshilltarë)
PS – 13 mandate
BF – 3 mandate
PGJ – 2 mandate
PDS – 1 mandat
PSD – 1 mandat
PD – 1 mandat
Bashkia Pogradec (31 këshilltarë)
PS- 19 mandate
BF- 5 mandate
PAA- 2 mandate
PD- 2 mandate
LZHK- 2 mandate
FRD- 1 mandat

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit