KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti! Ndiqet nga PDK dhe LDK

Albin Kurti

KQZ në Kosovë ka numëruar mbi 450 mijë vota tashmë dhe kryeson bindshëm Albin Kurti.

Vetëvendosje është e para me 48.28% të votave. Ndërkohë që ndiqet në vend të dytë nga PDK me 18.07% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.60% të votave. 

 


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017