Kim rikujton vendimin e DASH për Tom Doshin: Pse i lini njerëzit të mendojnë se jeni aleatë? Shqipëria meriton më mirë, mos heshtni

Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim vijon me përpjekjet e saj që listat e kandidatëve për deputetë të pastrohen nga emrat e inkriminuar dhe partitë të dalin me përfaqësues të denjë për qytetarët.

Ndërsa thekson se sipas saj PD ka deklaruar se nuk do në parlament dikë të "shënjestruar" nga SHBA si të përfshirë në korrupsion, ajo u bën thirrje palëve të tjera të mos heshtin.

“Shënojmë se PD dhe të tjerët nuk duan në Parlamentin E Shqipërisë dikë të caktuar nga SHBA për korrupsion. Të tjerëve: Nga çfarë keni frikë? A është e "dobishme" të heshtësh? Pse i lini njerëzit të mendojnë se jeni "aleatë"? A është kjo ajo që mendoni se meritojnë votuesit? Shqipëria meriton më mirë”, shkruan Kim.

Krahas këtij apeli, Kim ka rikujtuar vendimin e DASH e cila e ka në "listën e zezë" Tom Doshin. Ky apel vjen pasi KQZ i ka kërkuar njësisë së dekiminalizimit hetim të thelluar për kryetarin e PSD-së, Tom Doshi, si edhe për 11 kandidatë të tjerë për deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eri: 24/03/2021 05:33

  Doshi e ka ceshje jete a vdekje te kete imunitet politikani se ka frke pe jeten.Apo e harruat historine kur Meta vuri njerez per ta vrare.Ata bejne trafiqe droge dhe mbrohen me voten qe u blejne njerezve.

  Përgjigju
 • JamKushJam: 24/03/2021 02:50

  Znj. Kim, dakort Doshin e nxirrke pararoje, po at legenin Liken pse s’e denoncon si familje??? Po Sali Protopapen??? C’fare nderi ju ka bere Sala qe s’e denonconi???? O ji e drejte me te gjithe o mos llomotit kot!!! Te ka ardh inat qe Rama merr vaksinat nga Rusia dhe Kina ??? T’ja jepte Amerika apo s’pirdhte per shqipetaret , popullsia e vetme ne ballkan qe i ka dashur amerikanet!!!!

  Përgjigju
 • dibran: 23/03/2021 23:42

  Ky ka leke, euro ,dollare!!!! E pastaj????? Pse Zonja ambasadore ne nje ane thote ...pse keni frike!!!! Nga ana tjeter, pse nuk thote se pse ky BORGJEZI nuk duhet te kandidoje!!!!! Ky, Milioneri eshte QELIBAR i paster, po ta krahasosh me SUPER KRIMINELET_VRASES Saliserbkriminel-DUARGJAKtradhetarKombi! Zonja Ambasadore ! Te jesh e sigurte se ju keni FRIKE!!!! Ne shqiptaret e mire do ta URREJME GJITHMONE!!!!! Merre nje keshille! Sa me larg ti qendrosh ketij SUPERKRIMINLI E SUPERHAJDUTI aq me shume te rriten vlerat ne syte e popullit te thjeshte Shqiptar! TEK JU SHOHIM AMERIKEN!!!!! Per kete ju sigurojme ne, te thjeshtet !!!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Vidhnin energjinë elektrike në Lezhë dhe kundërshtuan me dhunë punonjësit e OSHEE, arrestohen 3 persona në Lezhë, një tjetër në kërkim