Krasniqi:Qeveria nuk votohet të
enjten, kemi mbështetje të plotë

Krasniqi:Qeveria nuk votohet të<br />enjten, kemi mbështetje të plotë
Koalicioni PAN nuk planifikon që në seancën konstituive të 3 gushtit ta formojë edhe Qeverinë.

Ndonëse ishte raportuar se në seancën e 3 gushtit pas zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit do të votohej edhe Qeveria, deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi është shprehur se një gjë e tillë nuk beson që do të ndodh.

“Nuk besoj se do të jetë votimi i Qeverisë të enjten. Por besoj që të enjten pas konstituimit të Kuvendit, zgjedhjet së kryetarit dhe nënkryetarëve dhe pastaj”, ka thënë Krasniqi, të martën pas regjistrimit si deputet i Kuvendit.

Ai është shprehur se kanë mbështetje të mjaftueshme për ta konstituuar Kuvendit dhe formuar Qeverinë./Zëri


Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Propozimi i Ramës për kryetaren e SHISH, deputeti Shehu: Dëmton Kosovën, s'duhet t'i bëjmë karshillëk! Është patriotizëm i gabuar

Propozimi i Ramës për kryetaren e SHISH, deputeti Shehu: Dëmton Kosovën, s'duhet t'i bëjmë karshillëk! Është patriotizëm i gabuar