Kremlini nuk konfirmon që presidenti kinez Xi Jinping do të vizitojë Moskën javën e ardhshme: Do t'ju njoftojmë

Kremlini nuk konfirmon që presidenti kinez Xi Jinping do të vizitojë Moskën javën e ardhshme: Do t'ju njoftojmë

1678708053_dg.JPG

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov nuk e konfirmoi vizitën e presidentit kinez Xi Jinping në Moskë javën e ardhshme , duke shtuar se "për momentin nuk kam asgjë për të thënë për këtë çështje. Si rregull, njoftimet e vizitave zyrtare jashtë vendit janë të koordinuara njëkohësisht dhe me marrëveshje të ndërsjellë të partitë.Ne do t'ju njoftojmë”.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Xi Jinping planifikon bisedë telefonike me Zelensky-n, pas vizitës në Moskë! Rusia zgjat marrëveshjen e grurit për 60 ditë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Tronditëse në Argjentinë, tifozja vritet me gurë përpara ndeshjes derbi

Tronditëse në Argjentinë, tifozja vritet me gurë përpara ndeshjes derbi