Albin Kurti takohet me Vjosa Osmanin: Kosova do të dalë nga kriza dhe do të përparojë

Albin Kurti takohet me Vjosa Osmanin: Kosova do të dalë nga kriza dhe do të përparojë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka zhvilluar një takim kokë me kokë me nënkryetarën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Të dy kanë biseduar për përgatitjet për qeverisjen e re dhe sfidat që i presin.

“Kosova do të dalë nga kriza dhe do të përparojë. Bashkëpunimi ynë është përkushtimi ynë. Qëllimet e mira dhe punët e mbara janë përgjegjësi e jona ndaj qytetarëve të Republikës dhe institucioneve të shtetit “- shkruan Kurti në Facebook.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti është takuar me nënkryetaren e LDK-së Vjosa Osmani, në kuadër të përgatitjeve për krijimin e Qeverisë së re të Kosovës, ku në zgjedhjet e fundit këto dy parti morën shumicën e votave.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste