Kreu i UEFA, Ceferin në euroderbi: Futbolli italian po kthehet si në vitet '90

Kreu i UEFA, Ceferin në euroderbi: Futbolli italian po kthehet si në vitet '90

Aleksander Ceferin, kreu i UEFA-s

Kreu i UEFA, Aleksandër Ceferin do ndjekë nga pranë ndeshjen derbi mes Interit dhe Milanit, i vlefshëm për përballjen e kthimit në gjysmëfinalet e Champions League. Pas takimit të sotëm, një nga skuadrat do marrë biletën për në finalen e 10 qershorit në Stamboll.

"Ka një atmosferë shumë të bukur këtu. Futbolli italian po kthehet i madh si në vitet ’90. Në Itali strukturat janë ende të vjetra, por ka dy skuadra në gjysmëfinalet e Ligës së Kampioneve, dy në gjysmëfinalet e Ligës së Europës dhe një në gjysmëfinalen e Ligës së Konferencës. Ky është një sinjal i mirë", tha Ceferin.


Lajmi kryesor:

Interi 'ia merr dorën' Milanit, zikaltërit fitojnë dy derbi dhe marrin biletën e finales së Champions League (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Kurti: Terroristët u trajnuan në një bazat kryesore të ushtrisë serbe

Kurti: Terroristët u trajnuan në një bazat kryesore të ushtrisë serbe