Kriza energjetike, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale: Do të mbrojmë shtresat në nevojë

Kriza energjetike, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale: Do të mbrojmë shtresat në nevojë

Vendimi tjetër i qeverisë i prezantuar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka të bëjë me mbrojtjen e kategorive në nevojë nga shtrenjtimi i energjisë, por pa specifikuar se si çfarë do të bëhet konktretisht.

“Jemi duke punuar për të vendosur në një fokus direkt kategoritë në nevojë, grupet vunerabël dhe mbi të gjitha familjet me ndihmë ekonomike, dhe personat që janë me aftësi ndryshe, për t’ju ofruar mburojën sociale të nevojshme. u shpreh ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu.


Lajmi kryesor:

Vendimet e qeverisë/ Krijohet drejtoria për luftimin e korrupsionit në administratë! Grant për program pilot në 4 bashki për kursim dhe eficencë të energjisë elektrike


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur