Kriza, Milo: SHBA-ja ndërhyn javës tjetër, ja çfarë më tha zyrtari i lartë amerikan për Metën

Kreu i Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo në emisionin e Top Talk tha se një ditë më parë është takuar me Zëvendës-ndihmës Sekretarin amerikan të shtetit, Matthew Palmer. Milo tha se nga java tjetër ndërkombëtarët do fillojnë që të rrahin fort sinjalet e alarmit.

“Ndërkombëtarët kanë dashur që ngjarjet në Shqipëri, mbështetur edhe nga përvoja e hidhur e së kaluarës, të mos japin shanse të përsëritjes së krizave të thella politike dhe sociale në Shqipëri. Nuk besoj se ndërkombëtarët do të rrinë duarkryq. Deri më tani ata kanë dërguar mesazhe të tilla për gjetjen e konsensusin.

Dje kam takuar Palmerin në Prishtinë dhe bisedova me atë për disa minuta. I shpreha shqetësimin për rolin që duhet të luajnë SHBA për zgjidhjen e krizës në Shqipëri. I fola për dekretin e Presidentit. Ai pranoi që është thjeshtë një dekret por nuk është zgjidhje, ashtu sikur se palët duhet të ulen vetë.

Po rrinë e po shikojnë pozicione të ngurtësuara. Ata deri më tani do të jenë monitorues të situatës deri në fund të javës dhe jo vetëm ata, por edhe vendet anëtare të Bashkimit Europian. Nga java tjetër do fillojnë që të rrahin fort sinjalet e alarmit. Ky është një dështim për politikën shqiptare”, tha Milo.

 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • Hotel PALACE: 14/06/2019 19:31

  Foli dhe burri urte historiani flakte qe nuk di sa Hotele ka.Vetem Palace Hotel ne Vlore i ben 6 miljon euro.Ptu fare e keqe.

  Përgjigju
 • era: 14/06/2019 11:28

  Ju xhaketat e vjetra te pushteve boll me!! Askush nuk mund t'ju degjoj... ska ndershmeri e sinqeritet per te miren e kombit ne cdo fjale qe thoni, vetem pazare te felliqura ne kurriz te popullit..

  Përgjigju
 • luani: 14/06/2019 09:42

  Kjo gjendje eshte dhe rezultat i miopise politike te Milos,Gjinushit e kompani,te cilet ne vitin e larget 1997 mbyllen njerin sy ndaj zjarrvenesit dhe banditit Berisha me mendimin se ai mbaroi dhe anashkaluan dokumentat per procedimin penal te tij.Keshtuqe kulishi i vicidolit ja hodhi me nje firme nga ato qe ai fshin bythen per lirimin e Nanos nga burgu dhe Paskali me shoke e quajten kete fitore.Tani ky me demek politikan shijon frutet e punes se tij dhe te socialisteve te asaj kohe duke lozur symbyllazi me banditin e vicidolit dhe banden e tij te madhe,duke i ardhur rrotull dhe duke i marrur ere te pegerave te tij!Ne loje eshte futur me vone mjeshtri i kulisave,nxenesi besnik dhe aleati i hapur dhe i fshehte i Berishes,Likja i floririt te krrabes dhe rrugacja me nje cizme dhe keshtu loja eshte hapur ne kurriz te ketij populli e te ketij vendi.Keshtu ndodh kur i jep doren nje krimineli.Eshte si puna e zjarrit.Kur nderhyn per shuarjen e zjarrit ne sekonden e pare do nje gote uje,kur nderhyn pas 1 minute do nje kove uje,po kaloi ora atehere nuk mjafton as lumi i tere.E more vesh zoti Milo krimin qe keni bere me banditin Berisha?Tani i hani me nder m.... dhe prisni qe ai te iki nga kjo bote,duke ju bere te gjitheve ju me semundje koke!

  Përgjigju
 • Iliria e bashkuar: 14/06/2019 08:22

  Eshte deshtim per ty ne radhe te pare qe nuk di te respektosh ligjet par se te arijme ne kriza. Dil ne pension o shoku enverit, ramizit, saliut.

  Përgjigju
  • ELA: 14/06/2019 08:49

   ky maskara kur ishte minister i jashtem ,me vizat ka bere namin,pra ne saje te PS-se,po nuk ndahen greket Ky Anastas Angjeli dhe te jere ,punojne nen rogoz plehrat×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë