Kriza politike/ Topi: Luftë për pushtet, por pas krizave në Shqipëri ka gjithmonë 'pazare'

Presidenti Bamir Topi është ndalur të flasë për krizën politike në Shqipëri. Sipas Topit, krizat politike në Shqipëri janë gjithmonë për pushtet, por sipas tij skenari është gjithnjë i njëjtë: tensione dhe në fund pazare.  Për ish-presidentin, në Shqipëri këtë raste përsëriten pikërisht se ka gjithmonë 'pazare politike' dhe asnjëherë nuk punohet për të parandaluar një krizë, ndryshe nga çfarë ndodhë në vendet e tjera perëndimore.

"Më telefonoi Albano Carrisi, më pyeti çfarë po ndodh. I thashë, po ndodh ajo që bëhet gjithmonë, luftë për pushtet. Kur e sheh nga jashtë është e hiperbolizuar, këtu je i ambientuar. Politika shqiptare nuk kanë bërë përpjekje për të parandaluar gjërat. Ka tension- pazar, tension- pazar. Njerëz të ditur janë jashtë parlamentit. Brenda këtij libri do të gjesh çështjen më të rëndësishme të shqiptarëve, çështjen e pronës", tha Topi.


Lajmi kryesor:

Topi i përgjigjet Nishanit: Insinuata të një njeriu pa karakter, reagimi vulgar


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Topallaj: Ndërkombëtarët nuk i detyrojnë dot partitë të ndryshojnë sistemin! Liderët janë kundër vullnetit të qytetarëve