Krujë, breshëri dëmton frutikulturën, fermerët të shqetësuar (VIDEO)

Moti i keq, me shira të dendur që ka "pushtuar" vendin javëve të fundit ka sjellë pasoja të rëndë në frutikulturë në të gjithë Ultësirën Perëndimore të rrethit të Krujës.

Fermerët shprehen te shqetësuar, e ndërsa situata është paraqitur njësoj edhe ditën e sotme.

Breshëri që ka rënë mëngjesin e sotëm ka bllokuar rrugët. Siç raportohet nga gazetari në terren, sasia më e madhe e breshërit ka rënë në fshatrat Bilaj, Luz, Derven, Gramës dhe Mallkuc.

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

LEZHË/ Asgjësohen afro 800 rrënjë kanabisi në fshatrat Gëziq dhe Vinjoll, arrestohet 32 vjeçari, shpallet në kërkim i vëllai! Nën hetim kryepleqtë dhe inspektorët e pyjeve

LEZHË/ Asgjësohen afro 800 rrënjë kanabisi në fshatrat Gëziq dhe Vinjoll, arrestohet 32 vjeçari, shpallet në kërkim i vëllai! Nën hetim kryepleqtë dhe inspektorët e pyjeve