Që dje me simptoma, kryebashkiaku i Dropullit rezulton pozitiv me Covid

Kryebashkiaku i Dropullit Dhimitër Toli

Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli është infektuar me Covid.

Lajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një postimi në rrjete sociale, ku shkruan se ka patur simptomat e para që ditën e djeshme.

"Të nderuar bashkëqytetarë. Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv me koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para", shkruan ai.

Sa i përket punës në bashki thekson se nesër nuk do të funksionojë pasi do të bëhet desinfektimi.

"Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse. Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia. Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale", shkruan ai.

1603660921_ffffff.jpg

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento

Komente

 • Çun tirone: 26/10/2020 20:37

  Pse lajmin e jep anglisht? E ke me detyrim te shkruash shqipo gjakprishur

  Përgjigju
 • Shqiptar 100%: 26/10/2020 03:18

  Hiqe flamurin grek,dhe ve ate

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Italia, tre rajone ndryshojnë masat kufizuese, Belgjika nga 1 Dhjetori rihap restorantet