Kryemadhi: 85% refuzuan votimet! Shqiptarët s'votuan, bye-bye Edi

Në mbyllje të procesit të votimit, reagimi i parë nga opozita vjen nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Ndonëse nuk kanë dalë ende shifra përfundimtare e KQZ mbi pjesëmarrjen, Kryemadhi shkruan se sot u tregua se shqiptarët i kanë bojkotuar këtë zgjedhjes.

"85% e shqiptarëve refuzuan sot votimet moniste të Edi Ramës. Refuzuan premtimet boshe. Refuzuan Ramën. Kjo e sotmja është një fitore për demokracinë shqiptare! Pjesmarrja ekstremisht e ulët është një fitore për popullin shqiptar e demokracinë në Shqipëri si dhe një goditje kundër diktaturës së Ramës. Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve P.S: Sado që ti mbushësh kutitë, shqiptarët të refuzuan. Bye bye Edi", shkruan Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Reagon OPOZITA/ PD: KQZ po manipulon numrin e pjesëmarresve. Kryemadhi: 85% refuzuan votimet, bye-bye Edi!


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?



×

Lajmi i fundit

John

Reshjet e shiut bllokojnë aksin rrugor Berat- Skrapar, shkëputen gurët nga mali