Kryemadhi: Më 25 prill dërrmohet 'fenomeni' Rama

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me një grup të rinjsh që votojnë për herë të parë të cilëve iu tha se kryeministri Rama po mban peng të ardhmen, ndërsa shtoi se shqiptarët janë kthyer në makthin e kryeministrit.

"Tek vija rrugës, dëgjoja kryeministrin e famshëm që thoshte Mona, Luli, Meta, Mona, Luli, Meta, sepse në fakt ai nuk e ka frikën me ne. Ai e ka frikën me ju. Ai ka frikë nga ju, sepse ka 8 vite që ju ka gënjye. Ai ka frikë nga incerenatori i Elbasanit, sepse në vend që të hapte punë, në vend që të krijonte mundësi punësimi dhe zhvillimi për Elbasanin, ai hapi një gropë plehrash. Ai ka frikë nga bizneset e Elbasanit, të cilat janë mbyllur çdo ditë. Ai ka frikë nga gratë naftëtare në Ballsh, të cilave u ka vjedhur pagën e 20 muajve dhe vazhdon t’i vjedhë edhe minutat e jetës së tyre. Ai ka frikë nga mjekët, nga infermierët. Ai ka frikë nga një grua që qesh në mes të rrugës dhe e arreston. Ai ka frikë nga mësuesit. Por mbi të gjitha ka frikë nga ju. Sepse ju jeni makthi i tij, frika e tij. Sepse vota juaj në 25 prill do të jetë një votë, e cila do ta dërrmojë atë, jo për Edi Ramën si Edi Ramë, sepse ai është i vogël, si një mizë që shkelet me këmbë, por për fenomenin Edi Rama, që merr peng të ardhmen e të rinjve dhe të rejave, që merr peng të ardhmen e fëmijëve të shqiptarëve" - tha Kryemadhi.

E.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento

Komente

 • Ver Llapa: 29/10/2020 20:02

  Mona mos mu jargavit andej nga Fieri hajde lavazh e relaks me llape

  Përgjigju
 • O tej: 29/10/2020 19:34

  A ka me baxhell femen se kjo?

  Përgjigju
 • tosi: 29/10/2020 19:28

  U tret Nafije dybeku duke menduar per te rinjte lrista. Shikojini si i kane dale kryqet e thyera dhe si i jane zmadhuar vrimat e hundes, si hunde luani.po ba tremb femijet kur del ne ekran. Pergjigjen moj sharebajge e neveritur , moj gruaja me gojepiset e planetit do e maresh me 25 prill. Ate dite do e shohesh si do shfryje nje popull i tere urrejtjen per femren me te urryer ne Shqiperi. Kurse gjigandi Edi Rama e sheh mbeshtetjen popullore kudo neper kantieret ku po rindertohet vendi dhe po ndryshon cdo dite infrastrultura . Shkofsh ne te s'emes moj Nafije fallxhorja e babaxhikes bashke me Kejdi dhembcakallen e leshelise.

  Përgjigju
 • PARO: 29/10/2020 19:27

  Ai ka frike por edhe ju duhet te zhdukeni nje ore e me pare. Sidomos LSI.

  Përgjigju
 • Eshte e vertete: 29/10/2020 19:24

  Ne 25 prill Lavire Monik per flamur fitoreje do mare ne dore kete temin

  Përgjigju
  • Europ: 29/10/2020 20:50

   Moj lavire moj lavire ,ne Diber u nise dhe ne Fier mbrite.×

Lajmi i fundit

John

Marrëveshje Britani-Francë kundër emigracionit të paligjshëm