POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kryemadhi 'thumbon' Ramën: Na u lute 6 muaj për të bërë koalicion

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga Cërriku ka ftuar qytetarët që të bashkohen me protestën e 16 marsit kundër Edi Ramës për të rrëzuar qeverinë. Ajo tha se Shqipëria po varfërohet cdo ditë dhe po tkurret, ndërsa po pasurohet vetëm një grup njerëzish që janë të lidhur me qeverinë.

Kryemadhi u shpreh se nuk do pushtet në tavolinë, pasi nëse do të donte një gjë të tillë do të kishte pranuar ftesën e Ramës për vijimin e koalicionin në zgjedhjet e 2017.

"Vendimi për djegien e mandateve nuk kishte të bënte për të marrë pushtetin në tavolinë. Ne ishim në pushtet me Edi Ramën, 6 muaj na u lut Edi Rama për të bërë koalicion, por kurrë nuk mund të pranonim që të mbulonim erën e keqe që kishte mbuluar krimin e organizuar.

Po u bërë me qelbësirën erë qelbësirë do të vish" tha ajo. Kryemadhi në deklaratën e saj i referohet fundit të mandatit të parë në qeverisje me PS-në nga 2013-2017, që nuk u rinovua më në zgjedhjet e para dy viteve, ku socialistët dolën vetëm dhe fituan shumicën.

d.ba./r.k.
Komento

Komente

 • Naqe: 13/03/2019 08:07

  Kur do te faktorizohet dhe kjo ordinerja ... Dashnorja e rregullt e Mirit te Xhikes qe nuk e perballonte dot urine e saj seksuale dhe ja kaloj Nanos qe ta q.nte kur behesh tap....

  Përgjigju
 • Gota: 12/03/2019 22:21

  Zhdukja e Elitave në diktaturen komuniste solli kombin tone ne kete dite të Zezë, ku në pushtet vijne njerez ordiner nga asgjekundi dhe qe nuk jane askushi si kjo ish mjelsja , qe sa here qe detyrohem ta shikoj në lajmet e tv, më kujton Themie Thomain dhe një kusi me qumesht dhie

  Përgjigju
 • Sula: 12/03/2019 19:45

  L socialiste per integrim ka dale si fraksion i Socialisteve me qellim Integrimin dhe u privatizua nga Ilir Meta dhe gruaja e tij. Tani ata nuk perfaqesojne as socialistet e zhgenjyer dhe as integrimin ata perfaqesojne nje ushtri mercenaresh me baze jo ideologjike por materiale. Per me shume qe me takimet me Putinin dhe Medvedevin po inskenonin integrimin lindor te vendit per nje sistem feudalo fisnor ne kohen e sotme. Deshtuan dhe po presin fundin e turpshem pasi nuk reflektojne pozitivitet per kombin Shqipetar.

  Përgjigju
 • Ish LSI: 12/03/2019 19:23

  Po LSI kur ishte me PS në Pushtet nuk vinte era Mut!? Apo vinte Iliri yt era Mut, tani na erdhe ti pastërtore që heq cizmet kur kalon për mos të bërë pis dhe nuk vjen era... Buce, femër e degjeneruar.

  Përgjigju
 • Erik: 12/03/2019 18:52

  Donit pjese me te madhe ne tepsi dhe ngelet pa gje o kerme.

  Përgjigju
 • toni: 12/03/2019 18:33

  te besoj qe te eshte lutur,se ti je sharon stone

  Përgjigju
 • Pornostarja: 12/03/2019 18:12

  Nuk po e thumbon po ia lyp.....do kishte qejf qejflia se keshtu e mban pusht--etin. Pas vetvrasjes nuk mbetet tjeter vetem te mbledhesh copat....edhe budallai koken si njeri e ka!

  Përgjigju
 • Haha: 12/03/2019 17:59

  Monika qe linte breket rrugeve... fjale te thena nga Fatos Nano

  Përgjigju
  • Daku: 12/03/2019 19:48

   Jo ai tha qe i kam akoma ne kroskot breket e monikes, me vjen keq se ketu gabuat. Eshte dhe nje legjende urbane qe qarkullon ne zonen e shallvareve por jane shume vulgare per tu thene