Kryeministri i Irlandës Martin: Varianti i ri i COVID-19 po përhapet më shpejtësi të cilën nuk e kishim parashikuar

Kryeministri i Irlandës Martin: Varianti i ri i COVID-19 po përhapet më shpejtësi të cilën nuk e kishim parashikuar

Foto ilustruese

IRLANDA- Kryeministri i Irlandës, Micheal Martin është shprehur i shqetësuar në lidhje me variantin e ri të koronavirusit i cili ka ardhur nga Britania e Madhe dhe po përhapet më shpejtësi në të gjithë botën.

“Ndërkohë që kërkimet ndërkombëtare për sa i përket variantit të ri të koronavirusit po vazhdojnë, është tashmë e qartë që kemi të bëjmë më një infeksion i cili po përhapet me shpejtësi të cilën nuk e kishim parashikuar”, ka thënë kryeministri Martin.

Kryeministri i Irlandës, pas një mbledhje të zhvilluar ditën e djeshme me kabinetin është shprehur se masat anti-COVID do të ashpërsohen në vend, pasi edhe numri i viktimave është rritur ndjeshëm si pasojë e COVID-19 .I gjithë vendi sot të kalojë në kufizime të nivelit të 5.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq