Kryeministrja e Serbisë: Jam e gatshme të jap dorëheqjen, por Vuçiç refuzon

Kryeministrja e Serbisë: Jam e gatshme të jap dorëheqjen, por Vuçiç refuzon

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka bërë të ditur se është e gatshme të japë dorëheqje. Megjithatë, sipas saj, kërkesa e saj është refuzuar nga presidenti Aleksandar Vuçiç.

‘Duke marrë parasysh shkrimet e mediave, për të qenë të qartë - në çdo moment jam gati të jap dorëheqjen si kryeministre dhe presidenti i Serbisë Vuçiç e di këtë dhe për momentin refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje.’- shkruan ajo në Twitter.

Ajo tha se nuk është kundër zgjedhjeve. “Ju doni zgjedhje, nuk ka problem, ne jemi gjithmonë për zgjedhje. Sigurisht që i qëndroj besnike Serbisë dhe presidentit Vuçiç”, shtoi Brnabiç

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi