Kryetari i Komisionit të Prokurimit Publik 2 orë në SPAK, Burime: Në hetim për mbi 20 praktika tenderash

Tirane- Kryetari i Komisionit të Prokurimit Publik (KPP), Joniad Muzyri ka qenë sot në Prokurinë e Posaçme.

Burimet bëjnë me dije se Jonaid Myzyri u mor në pyetje dhe ka dhënë deklarime në SPAK për rreth 2 orë. Ndaj tij ka nisur një  hetim mbi 20 praktika tenderash të anuluar e konfirmuar nga KPP. SPAK ka dyshime për afera me biznese, bëjnë të ditur burimet, citon gazetarja e Report Tv e Shqiptarja.com, Keti Banushi.

Ndërkohë dje  u mor në pyetje edhe ministrja aktuale e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, e cila më parë ka ushtruar funksionin në krye të dikasterit të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Lajmi ne perditesim... 

 

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Aurela: 20/02/2024 22:50

  Duket qe nga sutra ti qe e ka si mi qe eshte Hajdut

  Përgjigju
 • Ternova: 20/02/2024 21:57

  Duket qe nga surrati qe eshte super hajdut

  Përgjigju
 • Genci: 20/02/2024 18:37

  Rrace hajdutesh, edhe surrati jua tregon

  Përgjigju
 • Zguro: 20/02/2024 18:30

  Hajduti i kpp me kostum hajduti

  Përgjigju
 • Bobi: 20/02/2024 17:44

  I ploteson te gjitha kriteret per te qene deputet i PS.

  Përgjigju
  • Qipi Dhasi: 20/02/2024 18:26

   Bobi ke dhënë përgjigjen e sakte...e njësh..hahaha

 • streza: 20/02/2024 17:04

  Hajduti me i madh qe kan pasur ndonjehere prokurimet publike

  Përgjigju
 • Ergys: 20/02/2024 16:47

  Ky eshte per burg se eshte super hajdut

  Përgjigju
 • Jonaid: 20/02/2024 16:44

  Ky duket qe nga surrati qe eshte super hajdut

  Përgjigju
 • Elion: 20/02/2024 16:21

  Cfare fytyre pushti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Juventus për turp, barazon 2-2 me Cagliarin! Lazio i falet Luis Albertos, mund Genoan në udhëtim

GOLAT/ Juventus për turp, barazon 2-2 me Cagliarin! Lazio i falet Luis Albertos, mund Genoan në udhëtim