Kryetari në detyrë i bashkisë së Vorës: Tërmeti nuk shkaktoi dëme, grupe pune në terren

Kryetari në detyrë i bashkisë së Vorës, Gentjan Picari ka reaguar në lidhje me lëkundjet sizmike që goditën Vorën pasditen e kësaj të enjteje. Picari ka thënë se fatmirësisht nga lëkundjet nuk është shkaktuar asnjë dëm. Ai ka shtuar se edhe në banesat e dëmtuar nga tërmeti i 26 nentorit nuk ka patur agravim të situatës.

"Normalisht ishim në mbledhje për të kaluar bonusin e qiras. U ndje ishte i konsiderueshëm. Jemi në terren dhe kemi dalë por fatmirësisht nuk kemi asnjë dëm. Nuk janë agravuar dëmet që kishim më parë. Në këtë minuta të para nuk raportohet për dëme të gjithë punonjësit nuk raportojnë për dëmtime. Duhet të theksojmë se shumë banorë nuk janë në pallate për faktin se janë në banesa me qira. Me kalimin e kohës presim që njerëzit të qetësohen me kalimin e kohës." tha kryetari  në detyrë i bashkisë së Vorës.


Lajmi kryesor:

Shqipëria s'gjen qetësi nga tërmeti, këtë herë epiqendra në Maminas, sizmologu: Qetësohuni, janë lëkundje normale


  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana