KUJDES! 5 gabime që po ju thajnë lëkurën

KUJDES! 5 gabime që po ju thajnë lëkurën

Duket sikur nëse thjesht gjeni hidratuesin e duhur, të gjitha problemet e lëkurës tuaj zhduken, por nuk rezulton kështu. Në realitet, lëkura juaj mund të ndjehet ende e thatë pa marrë parasysh sa të shtrenjta janë kremrat që po përdorni.

Ndërsa gjetja e produkteve të bukurisë që funksionojnë më mirë për ju është një hap thelbësor në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës, thyerja e zakoneve që dehidratojnë lëkurën tuaj nuk është më pak e rëndësishme.

Bright Side na sjell disa zakone në dukje të pafajshme që ndihmojnë të keni lëkurën e ëndrrave.

Po pini shumë ujë


Bëni dushe të gjata


Flini pa çorape në dimër


Fërkoni fytyrën me peshqir


Hani shumë vezë

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve