Kukës, punimet në doganën e Morinit sjellin radhë të gjata dhe kaos

KUKES-Punimet në doganën e Morinit për sportelet e reja kanë krijuar radhë të gjata dhe kaos. Pritjet e shqiptarëve nga Kosova për të kaluar për në Shqipëri zgjasin deri në një orë apo edhe më shumë, ndërsa në radhë janë shumë makina dhe kamionë.

Edhe pse po punohet me kapacitet të plotë, me 5 sportele radha vijon që të jetë kilometrike për shkak të fluksit të automjeteve dhe kamionëve që janë nisur për në Shqipëri nga Kosova.

Ora 18:33
Punimet në doganën e Morinit sjellin radhë të gjata dhe kaos
/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura