Kukësi dhe Teuta ndahen në paqe, finalisti i Kupës vendoset në "Niko Dovana"

Pa gola është mbyllur ndeshja mes Kukësit dhe Teutës e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Në duelin e zhvilluar mbrëmjen e së enjtes në Elbasan nuk u prodhuan gola dhe ekipi që do të shkojë në finale do të përcaktohet në Durrës.

Rezultat i hapur për të dyja ekipet por Kukësi mund të kalojë në finale nëse barazon me gola në duelin e kthimit.

Më herët Bylisi përmbysi Tiranën duke fituar 2-1 në një ndeshje që shkaktoi polemika pas dyshimeve për tolerim të bardhebluve në pjesën e dytë.

Përgatiti: Andi Kapxhiu

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se mësimi i kombinuar në klasë dhe online do të rezultojë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, zbardhet opinioni i 'Venecias': Të mos bëhet asnjë ndryshim tjetër para zgjedhjeve të 25 prillit