Kukësi nuk zbaton rregullat e distancimit gjatë paradites, por sapo shkon ora 13:00 mbyllen në shtëpi (VIDEO)

Me kalimin e ditëve, ndërgjegjësimi i qytetarëve sa vjen dhe po shuhen, Në qytetin e Kukësit ditën e sotme ka pasur shumë lëvizje, në tregje, radhë në banka dhe ajo që vihet re është se nuk respektohet ruajtja e distancës. Nga kontrollet e zhvilluara në 24 orët e fundit nëpër rrugë dhe nga postblloqet e ngritura, është ndaluar 1 automjet, ku është marrë leja e drejtimit, si dhe janë gjobitur 5 këmbësorë. Ndryshe, pas orë 13:00 situata në qytetin e Kukësit ndryshon krejtësisht ku banorët mbyllen në shtëpi.


Lajmi kryesor:

22 ditë karantinë! Qytetarët ende të pandërgjegjësuar për distancimin sociale (VËZHGIMI në qytetet kryesore)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

Deputeti i Kosovës pozitiv me COVID-19, i pranishëm edhe në seancën e fundit parlamentare