Kukësin e merr PD, ruan bastionin e saj historik

1618780594_18.jpg

PD me aleatët vijojnë të ruajnë Kukësin edhe në sondazhin e fundit të Piepolit 1 javë para zgjedhjeve të 25 prillit. PD me aleatët pritet të marrin 2 mandate dhe një të shkojë për PS, nga 3 deputet që nxjerr gjithsej qarku i Kukësit për t’i përfaqësuar në Kuvend. Nëse do të votohej sot, PS do të merrte 36-40 % të votave dhe PD me aleatët 54-58 % të votave. Ndërsa partitë e tjera si LSI apo ajo e Jozefina Topallit nuk arrijnë të marrin mandate në këtë qark.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i fundit i Piepolit 1 javë para zgjedhjeve: PS fiton në 8 qarqe, merr shumicën deri në 73 mandate! PD-AN kryeson në 4 qarqe, LSI tkurrje nga 2017


B.K./jsh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)