'Kundër Barcelonës na duhet shpirt, zemër dhe kokë', Zidan për El Clasico-n. Setien: Me Realin për t'u zbavitur

'Kundër Barcelonës na duhet shpirt, zemër dhe kokë', Zidan për El Clasico-n. Setien: Me Realin për t'u zbavitur

Sonte në orën 21 e gjithë bota futbolldashëse do ta ketë vëmendjen në Madrid pasi Reali do të presë Barcelonën në atë që quhet El Clasicco dhe që është e vlefshme për javën e 26 të La Liga-s. Ajo që e bën më emocionuese këtë sfidë është se katalansit renditen të parët në renditje dhe ‘galaktikët’ e Zidan të dytët, me një diferencë prej vetëm dy pikësh, ndaj pritet që ky 90 minutësh të përcaktoi shumë në luftën për titull kampion.

Reali pritës do të ketë mungesat e Eden Hazard, Asensio dhe Rodrygo-s, ndërsa te Barcelona të padisponueshëm janë Suarez dhe Dembele, ndërsa në dyshim për  shkak dëmtimi janë Jordi Alba dhe Gerard Pique. Në 12 ndeshjet e fundit në shtëpi Real Madrid nuk është mposhtur asnjëherë, ndërsa Barcelona në shtatë transfertat e fundit në Bernabeu ka dalë e fituar gjashtë herë.

Në prag të takimit trajneri i Real Madrid Zinedin Zidan është shprehur se ‘skuadrës i duhet zemër, kokë, unitet dhe shpirt’. Mbi të gjitha francezi ka thënë se duhet të zhvillojnë një ndeshje të bukur. Sakaq trajneri i Barcelonës Setien ka deklaruar: “Do shkojmë në Bernabeu për t’u stërvitur. Ne do të luajmë në sulm, ashtu siç ka edhe filozofinë ky klub. Të kesh Messi-n në ekip është si të kesh tre mbretëresha në një fushë shaku…”

 

Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar