Kupa e Botës pritet të nisë më herët dhe mund të bëjë lëmsh ndeshjet e planifikuara

Kupa e Botës pritet të nisë më herët dhe mund të bëjë lëmsh ndeshjet e planifikuara

Foto ilustruese

Kupa e Botës 2022 mund të fillojë më herët se sa ishte planifikuar. Hapja pritet të bëhet një ditë më parë, të dielën më 20 nëntor me përballjen e Katarit me Ekuadorin. Hapja e Grupit A do të luhej më 21 nëntor në orën 16:00.

Ndeshja hapëse e turneut do të ishte Senegal kundër Holandës në orën 10:00, më 21 nëntor por mund të ketë ndryshime. Vendimi përfundimtar do të merret nga byroja e këshillit të FIFA-s, i cili përbëhet nga gjashtë presidentët e konfederatës, si dhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

Nëse miratohet siç pritej, nuk do të ndryshonte datat e ndeshjeve për lojtarët dhe Senegali kundër Holandës do të përballej në orën 16:00 të së hënës.

Ndërsa ndeshja e Anglisë me Iranin, e cila pritet të luhet në orën 13:00 të datës 21 nëntor, do të ishte e paprekur, ashtu si edhe ndeshja hapëse e Uellsit kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës në orën 21:00 të së njëjtës datë.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Berisha takim me sindikatat: Rrogat nuk janë rritur që prej vitit 2013, qeveria makineri mashtrimi! S'ka regjim kolonial që ka shfrytëzuar popullin si Edi Rama

Berisha takim me sindikatat: Rrogat nuk janë rritur që prej vitit 2013, qeveria makineri mashtrimi! S'ka regjim kolonial që ka shfrytëzuar popullin si Edi Rama