Kupa e Italisë/ Alen Sherri debuton mes shtyllave, Cagliari kualifikohet në 1/8! Sassuolo surprizon Leçen, Empoli kalon Torinon (VIDEO)

Alen Sherri

Kupa e Italisë zhvilloi të martë disa nga ndeshjet e raundit në 1/16, me Sassuolon, Cagliarin dhe Empolin që marrin një biletë për më tej.

Në ‘Via del Mare’, Leçe humbi 0-2 nga Sassuolo. Për vendasit rotacion, ndërsa Ramadani u ul në stol. Muharemovic dhe D’Andrea shënuan për miqtë nga një gol në secilën pjesë.

Në Sardegna, Cagliari iu fal golit të Lapadulës në minutën e 60-të për të mundur 1-0 Cremonesen. Te Cagliari titullar e nisi Alen Sherri, gardiani i Kombëtares që i solli fat të tijve në debutim.

Kryesuesit e Serie A, Torino u eliminuan nga Kupa pas humbjes 1-2 në shtëpi me Empolin. Ekong kaloi miqtë në epërsi pas 30 minuatve lojë, para se Toro të barazonte me Adams në pjesën e dytë. Duhej goli Haas në limite që Empoli të siguronte kalimin në 1/8.

Ervin Salianji dënohet me 1 vit burg për kallëzim të rremë, si e vlerësoni?

×

Ngacmime dhe ironi në ‘Frontline’, Hoxha: Jeni ‘të kapur’ nga Kastrati! Dhuli: Protestën e bëjmë ne të pakapurit! Muça: Vërini 'flakën' Apelit! Nurja: Protestë dhe në Parlament