POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kur Ilir Meta i përmendte Shkëlzenin në Kuvend dhe Berisha dy vrasjet (VIDEO)

Shkëlzen Berisha është kthyer edhe një herë në qendër të debatit politik, pas vendimit të Gjykatës së Floridas. Ai po përpiqet të mbrohet tani, duke dalë nëpër TV dhe gazeta, por atë që ka bërë në Gërdec, nuk mund ta mbulojë dhe fshehë dot. Madje, edhe aleatët e ish-kryeministrit Berisha e dinë fare mirë çfarë ka bërë.

Mjafton të kujtojmë vetëm pak vite më parë, kur Sali Berisha kërkonte në Kuvend dorëheqjen e Ilir Metës si kryeparlamentar, pas akuzave të Tom Doshit se ai donte ta vriste.

Meta i kujtoi në sallë Berishës, bisedën që ata kishin bërë për shkëlzen Berishën dhe se ai ishte në filmimet e Dritan Priftit. Më pas Berisha nuk u ndje dhe Meta e la me aq atë muhabet. Sot natyrisht ata janë sërish bashkë dhe duan edhe të vetëflijohen, për të mirën e vendit /Tema

G.M.
Komento