‘Kur je nuse Kolonje’, Xhaçka i bashkohet grave dhe vajzave në traditën e gatimit

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka duke gatuat me gratë në Kolonjë të Korçës

Këtë fundjavë, ministrja e Jashtme Olta Xhaçka zhvilloi një fushatë ndryshe, larg deklaratave politike.

Si nuse e Kolonjës, ajo ka preferuar të mos kërkojë vetëm votën nga familjet e zonës, por i është bashkuar grave dhe vajzave në traditën e gatimit.

Ato zgjodhën të bëjnë petulla si një gatim tradicional që shpërndahet përherë për lajme të gëzuara në zonën e Ersekës dhe në fshatrat përreth.

Kolonja njihet për kulinarinë e pasur të saj, aspekt që duket se ministrja Olta Xhaçka ka zgjedhur ta promovojë në këtë mënyrë, duke i shtuar edhe mesazhin e dashurisë dhe solidaritetit.

 


Lajmi kryesor:

Xhaçka me gratë në Ersekë: PS në garën me kohën për standarde e shanse për të gjithë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?×

Lajmi i fundit

John

Kolesteroli I keq/ Si mund ta zbulojmë dhe mënyrat natyrale për ta mbajtur nën kontroll