Kurbin, asgjësohen 930 fidanë
kanabis, 3 të arrestuar,2 procedohen

Kurbin, asgjësohen 930 fidanë<br />kanabis, 3 të arrestuar,2 procedohen
KURBIN-Asgjësohen 930  fidanë kanabis në Kurbin, arrestohen 3 kultivuesit si dhe procedohen penalisht në gjendje të lirë Kryeplaku i Fshatit dhe Drejtori i Mjedisit.
 
Policia arrestoi Xhaferr Likën, 29 vjeç, Elez Likën, 25 vjeç, dhe Gazmir Likën, 26 vjeç, të tre banues në Kurbin.
 
Të proceduarit janë S. S. 39 vjeç, banues në Kurbin me detyrë Kryeplak i fshatit Gërnac dhe N.M. 65 vjeç, banues në Kurbin , me detyrë Drejtor Mjedisi.
 
Gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Gërnac , në vendin e quajtur "Livadhet e Gërnaces" , u konstatuan 2450 gropa të hapura dhe pranë kësaj parcele u gjetën 62 kutia polisteroli me nga 40 kubikë secila, ku rezultonin të mbira në këto kubikë 930 fidanë kanabis me lartësi 1-2 cm të cilat u asgjësuan.

[gallery]22629[/gallery]

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

 
 
 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ankimimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha

Ankimimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha