Kurbin, dy fshatra me rrugë të degraduar! Bashkia për Report Tv: Do të rikonstruktohet brenda vitit 2024

Kjo është gjendja e rrugës që lidh fshatrat Shullaz dhe Dilbnish me aksin nacional Milot-Laç.

Rruga rurale me gjatësi 5 km ku gjenden dhe varrezat e qytetit të Laçit ka degraduar plotësisht dhe lëvizja për automjetet është e vështirë.

Kjo situatë vijon prej shumë vitesh por Bashkia nuk e ka asfaltuar, pavarësisht kërkesave të vazhdueshme të banorëve.

Burime zyrtare nga Bashkia Kurbin thanë për Report Tv se rruga e fshatrave Shullaz dhe Dilbnish do të rikonstruktohet brenda vitit 2024. 

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Kërkoi daljen nga regjimi ‘41 Bis’, GJKKO rrëzon kërkesën e të dënuarit përjetë, Nikolin Topalli

Kërkoi daljen nga regjimi ‘41 Bis’, GJKKO rrëzon kërkesën e të dënuarit përjetë, Nikolin Topalli