Kurbin/ Gërryenin lumin Mat, arrestohen 2 punëtorët, në kërkim administratori! Bllokohen mjetet e rënda të kompanisë

Kurbin – Dy punonjës të një kompanie që merrej me përpunimin inertesh janë vënë në prangat e policisë ditën e sotme, pasi u kapën në flagrancë teksa gërryenin shtratin e lumit Mat pa autorizimin përkatës.

Dy punonjësit e arrestuar janë identifikuar si Rexhep Shabani, 57-vjeç dhe Albert Dodaj, 59 vjeç të dy banues në Milot.

Po ashtu, janë shpallur në kërkim nga policia administratori i kësaj kompanie, i identifikuar me inicialet B.A., 58 vjeç, banues në Milot, dhe një tjetër punonjës, i identifikuar si P.T., 60 vjeç, banues në Krujë

"Gjatë kontrolleve, shërbimet e policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 12 mjete të rënda (5 kamionë, 3 ekskavatorë, 2 fadroma dhe 2 impiante përpunimi inertesh) që i shërbenin kësaj veprimtarie të kundërligjshme" informoi sot policia e Lezhës  

Veprimtaria e paligjshme e kësaj kompanie u godit në kuadër të operacionit "Riverside" me fokus prandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve kundër mjedisit.

K.M/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

13 të huaj betohen për shtetësinë shqiptare, Veliaj: Marrja e pasaportës shqiptare, mision për të çuar vendin përpara

13 të huaj betohen për shtetësinë shqiptare, Veliaj: Marrja e pasaportës shqiptare, mision për të çuar vendin përpara