Kurbin/Gërryente me mjete të rënda shtratin e lumit Mat, në pranga 34-vjeçari! Në kërkim pronari i gurores

Një 34-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia, teksa po gërryente me mjete të rënda shtratin e lumit Mat, me qëllim marrjen e inerteve, ndërsa pronari i tij është shpallur në kërkim.

Pasi u konstatua se një person i paautorizuar po gërryente shtratit e lumit Mat, duke e zhveshur atë nga inertet, policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar 34-vjeçarin me iniciale E. L, i cili në momentin kur mbërritën uniformat blu po gërryente me kamion dhe ekskavator shtratin e lumit Mat.

Për pasojë është shpallur në kërkim pronari i subjektit. A. K., 32 vjeç me aktivitet në fushën e nxjerrjes së inerteve, për të cilin punonte ia arrestuari.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1 kamion dhe 1 ekskavator që përdoreshin për këtë veprimtari të kundërligjshme.

Vijojnë veprimet hetimore për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari të kundërligjshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Haklaj në ‘Repolitix’: ‘Ushtria’ serbe synonte spastrimin etnik

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Haklaj në ‘Repolitix’: ‘Ushtria’ serbe synonte spastrimin etnik