Kuvendi i rrëzimit të ‘non gratave’, edhe Liri Berisha ra në mes të turmës

Kuvendi i 30 prillit, kuvendi i rrëzimit të ‘non gratave’. Protagoniste e parë në Kuvendin e thirrur nga Berisha, u bë bashkëshortja e ish-kryeministrit Sali Berisha. Liri Berisha teksa po përshëndetej me me të pranishmit në Kuvend, u pengua dhe u rrëzua në dysheme për pak momente. 

Me ndërhyrjen e truprojave gjithçka u zgjidh brenda pak çastesh. Por kjo nuk ishte e vetmja, edhe ish-kreu demokrat, teksa ecte si triumfator për të hipur në podium, u pengua në shkallë dhe ra në një mënyrë të rëndë. Truproja e tij e ngriti peshë menjëherë. 

Nuk mjafti me kaq, Berisha, siç duket nga lodhja, nuk ka mundur që të rezistojë edhe në një moment tjetër. Sapo mbaroi votimin për anëtar të Këshillit Kombëtar, Berisha sërish shihet në një moment dobësia, teksa nuk e mbajnë dot këmbët. Ndërsa në fund, teksa po largohej, 'qershia mbi tortë', ishte edhe takimi imagjinar i Berishës, pasi u pa duke i zgjatur dorën dikujt, kur në fakt nuk kishte askënd përballë, por vetëm badigardin e tij.


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mbledh Kuvendin! Berisha rrëzohet teksa merr fjalën! Braktiset nga shumica e deputetëve të PD! Ndryshime statutore, më 22 maj zgjidhet kryetari i ri i partisë! Shkarkohet Alibeaj


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

'Vendoret 2023', Balla: Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet! Begaj ktheu presidencën në normalitet

'Vendoret 2023', Balla: Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet! Begaj ktheu presidencën në normalitet