Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për ndryshimet në Kodin penal dhe ligjin për Akademinë e Shkencave!

1568892710_parlament.jpg

Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për ndryshimet në Kodin penal dhe ligjin për Akademinë e Shkencave! Miratohen marrëveshjet Shqipëri-Kosovë-KE, dhe huaja me BERZH për tregtinë.

Dekreti i Metës për ndryshimet në Kodin penal u rrëzua me 11 vota pro, 85 kundër dhe 3 abstenim, ndërsa dekreti për ligjin në Akademinë e Shkencave u votua me 20 vota pro dhe 78 kundër.


Lajmi kryesor:

Kuvendi 'rrëzon' Metën për Kodin penal dhe Akademinë e Shkencave! Lleshaj: 5-15 vite burg kush kapet me armë pa leje


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Operacioni në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?