POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ky shqiptar sapo ‘pushtoi’ “Golden Globes”! Mediat ndërkombëtare shkruajnë për të

Foto nga ceremonia "Golden Globe 2019"

Përveç artistëve të shumtë që morën çmime në ceremoninë e “Golden Globes”, mes tyre ka tërhequr vëmendjen edhe një shqiptar. nuk bëhet fjalë për një këngëtar ose një aktor, por gjithsesi ai ka qenë prezent në këtë ceremoni me punën e tij.

Është Valdrin Sahiti, stilisti që ka veshur disa nga modelet dhe aktoret që morën pjesë, të cilët e kanë falenderuar nëpër intervista dhe rrjedhimisht emri i dizajnerit shqiptar shkruhet në meidat ndërkombëtare.

Vetë Valdrini ka publikuar një foto të një artikulli të “Daily mail” ku shihet modelja Iskra Lawrence e veshur me fustanet e krijuar nga vetë stilisti shqiptar.

Foto e publikuar nga Valdrin Sahiti

fl.mi.
Komento