La Liga zhvilloi javën e parafundit në një orar, Real Madrid barazoi 4-4 ndaj Villarreal! Fiton Barça dhe Girona, Cadiz rrëzohet

La Liga zhvilloi javën e parafundit në një orar, Real Madrid barazoi 4-4 ndaj Villarreal! Fiton Barça dhe Girona, Cadiz rrëzohet

Festa e Barcelonës

La Liga e futbollit në Spanjë ka zhvilluar këtë të diel raundin e 37-të, ose të parafundit të sezonit. Të gjitha ndeshjet u zhvilluan në orën 19:00, teksa ra në sy barazimi 4-4 në udhëtim i kampionëve të Real Madrid me Villarrealin.

Për Galaktikët golat u shënuan nga Arda Guler (2x), Joselu dhe Lucas. Villarreal ia doli të barazonte edhe pas pjesës së parë të mbyllur 1-4, falë 'pokerit' të Sorloth (39', 48', 52', 56').

Nga ana tjetër Barcelona mundi 3-0 Rayo Vallecanon me golat e Lewandowski dhe dopietën e Pedrit. Edhe Girona fitoi 1-3 në "Mestalla" me Valencian. Ndërkohë pas barazimit 0-0 në shtëpi me Las Palmas, Cadiz i bashkohet Granadas dhe Almerias që sezonin e ri do luajnë në La Liga 2.

Java e fundit e këtij sezoni në La Liga luhet më 25 maj, teksa Real Madrid, Barcelona, Girona dhe Atl. Madrid do luajnë sezonin e ri në Champions League, me "Galaktikët" që u shpallën edhe kampionët e La Ligas para disa javësh për këtë sezon.

La Liga, raundi 37-të:

E diel, 19 maj 2024 - 19:00

Ath. Bilbao 2-0 Sevilla

Atl. Madrid 1-4 Osasuna

Barcelona 3-0 Rayo Vallecano

Betis 0-2 Real Sociedad

Cadiz 0-0 Las Palmas

Granada 1-2 Celta Vigo

Mallorca 2-2 Almeria

Valencia 1-3 Girona

Villarreal 4-4 Real Madrid

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë