Trafik droge me grupin e Shijakut, mes të arrestuarve edhe mundësi Elis Guri

Trafik droge me grupin e Shijakut, mes të arrestuarve edhe mundësi Elis Guri

Mundësi shkodran, Elis Guri

Mes 27 të arrestuarve në vijim të megaoperacionit të shtrirë në të gjithë vendin tre ditët e fundit, është edhe një sportist. Fjala është për mundësin shkodran, Elis Guri, i cili akuzohet për ”Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve” si dhe ”Trafikim i narkotikëve”, i cili ndodhet mes të arrestuarve si i ddyshuar për trafik droge me grupin kriminal të Shijakut.

Mega operacioni i koduar “VOL-VO 4” është shtirë në 12 qytete nga Hasi deri në Sarandë dhe janë goditur anëtarë nga 4 grupe të skeduara kriminale, në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”. Elis Guri u prangos në Shkodër. Mundësi Elis Guri përfaqëson prej disa vitesh shtetin bullgar në sportin mundje. Ende nuk është i qartë roli i tij në bandën e trafikut të drogës, por ai bëhet sportisti i dytë i skeduar pas Astmer Bilalit i arrestuar muajin e kaluar si pjesë e grupit kriminal "Bajri" në kryeqendrën e veriut.

Elis Guri ka lindur në Shkodër më 6 korrik 1983 dhe garon ne peshën 96 kg. Suksesi i tij më i madh shënohet së pari në Kampionatin Europian që u zhvillua në Finlandë, ku Elis Guri shpallet fitues i medaljes së bronzit në peshën 96 kg. Por dhe në Kampionatin Botëror 2007 Elis Guri klasifikohet i 7-ti në peshën 96 kg, duke fituar të drejtën e përfaqësimit me kualifikim në Lojërat Olimpike “Pekin 2008″.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Albanistan: 18/09/2019 14:02

  Keta jane perfaqsuesit e sportit shqiptare ne bote , droge , doping , kriminalitet .Mire-setevini ne realitetin e Albanistanit

  Përgjigju
 • Loni: 23/10/2018 12:23

  Kte thjesht e kane mbajt per trup dhe i kane dhene me henger po ca lidhja ka ky me kto pune..

  Përgjigju
 • Teodorovi: 22/10/2018 17:36

  Po ky hamall do kete qene ngarkim-shkarkim malli

  Përgjigju
  • bledi 1: 22/10/2018 20:41

   hahahahhaha e modhe

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Dhunohet 42-vjeçari në Tiranë, lihet në mes të rrugës

Dhunohet 42-vjeçari në Tiranë, lihet në mes të rrugës