Lajm i mirë për shqiptarët! Udhëtoni drejt Arabisë Saudite pa viza

Të gjithë shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza në Arabinë Saudite.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë shqiptare, të kryesuar nga Kryeministri Edi Rama, u mor vendimi me propozimin e tij, në cilësinë edhe të ministrit për Evropën dhe Punët e jashtme.

Ndërkohë, për të gjithë shtetasit e huaj, edhe nga Arabia Saudite, në një vendim të mëparshëm të qeverisë për të favorizuar edhe turizmin, nga 1 prilli i këtij viti deri më 31 tetor 2019, shtetasit e huaj nga Rusia, Arabi Saudite, Bjellorusia, Katari, Omani, Tailanda, Bahrejn dhe Kina, mund të udhëtojnë pa viza në Shqipëri.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento

Komente

 • Emin: 19/06/2021 12:25

  Mos ja fusni kot duke mashtruar , vizat nuk janë hequr , mos ngaterroni pasaporten diplomatike me pasaporten që një shtetas / e shqiptar e ka

  Përgjigju
 • keflo: 05/03/2019 17:13

  A eshte e vertete ??

  Përgjigju
 • Ben: 28/02/2019 04:40

  Mos te çofte zoti ne Arabi,si me viza si pa viza.Ven koti,njerez koti.

  Përgjigju
  • Jeniceri: 28/02/2019 22:31

   Ik ore se aty eshte vendi me I mire ne rruzullin tokesor

  • Human: 28/02/2019 09:06

   Askush nuk dëshiron që ju të jeni atje. disa njerëz mund të jenë të padobishëm, por toka është e pastër. dhe më mirë të qëndroni aty ku jeni dhe të korrni kokrra dhe të pini kafenë tuaj dhe të qëndroni pa punë dhe t'i vini veshin parave tuaja harduerike.

  • mooo: 28/02/2019 08:56

   mos shko o njeri, kush po te con me zor×

Lajmi i fundit

John

Peleshi në Gjorm të Selenicës: Ka ende banorë në fshat, duhet evakuim urgjent! Të shmangim më të keqen