Rama - opozitës: Pika që s'ju bie! Po laj jashtënxjerrjet tuaja nëpër botë

Rama - opozitës: Pika që s'ju bie! Po laj jashtënxjerrjet tuaja nëpër botë

Nga Berlini, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të protestës së opozitës që për 5 orë mbajti një tubim, fillimisht tek Parlamenti dhe më tej tek Drejtoria e Policisë së Tiranës kur kërkoi lirimin e disa mbështetësve të shoqëruar. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë e quan opozitën një "tufë qorre që mësyn fizikisht rrugëve" duke ju referuar marshimeve me protestues të udhehequra nga liderët e opozitës joparlamentare.

Sipas kryeministrit, opozita sajon kriza ashtu sikundër edhe sëmundje për kundërshatrin. Ishte ish-deputeti Klevis Balliu që më herët shkruante se krue i qeverisë ka pësuar parainfark dhe ndoddhet në spital. 

Rama thotë se nuk ka asgjë nga ana shëndetësore, por thotë se në takimet e tij në Berlin dhe Paris ku ishte ditën e djeshme, i është dashur të ndryshojë imazhin për vendin që  opozita lobon kundër të ardhmes integruese të Shqipërisënëpër botë. 

"Po boll o boll, boll se s'kam asgjë tjetër përveç larjes së jashtënxjerrjeve tuaja nēpër botë boll! Opozitë e katandisur në një tufë qorre që mësyn fizikisht rrugëve dhe bën politikë duke sajuar kriza për vendin e sëmundje për kundërshtarin! O pika që s'ju bie kur thonë plakat", tha Rama.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Robshi: 21/03/2019 23:58

  Vetëm shkove apo ishe me shokët e luftës e të orëve të para o kumandar...dmth e kishe me vete sajen beqen gjikën roshin qazon etj...apo kishe me vete keta të betejave të fundit dmth gjiknurin ahmetajn xhafen gjushin nikollin dhe kushëriren...jo për gjë po me keta te hapin derën gjithë kancelaritë e të presin si pasha... e ke guximin pastaj të flasësh për jashtenxjerrje...pupupupupu

  Përgjigju
 • Tuti: 21/03/2019 22:17

  Sa bukur flet, pa pa pa, lere lere. Po qe ka te drejte, tamam. Dhe ti qajme hall hallin o njerez, se qenka lodh tu bredh shtet me shtet, me kove e furce per te la m..in e opozites. Hahaha, me duket vallahi se jashteqitja e opozites eshte vete ai e ska ci beje e e lara apo shpelara. Keto kancelarite e Hua me doreza e maska kur e takojne. Po lere me more, M..in sa me shume ta rremosh...

  Përgjigju
 • Veliu: 21/03/2019 18:21

  Cdo gje ne rregull

  Përgjigju
 • Fadil plhe gjoleka: 21/03/2019 18:04

  O qorra që s'doni sy po a i pat se sa popull jan kundra Edi Ramës ? ? ? ? ? ?

  Përgjigju
 • Lemi: 21/03/2019 17:00

  I shall a shpeton se ka gjo te keqe

  Përgjigju
 • Eklipsi: 21/03/2019 16:31

  Ishalla nuk kthehesh me o zot! Andej sikterisu se i ben nder te gjitheve.

  Përgjigju
  • Justice: 21/03/2019 22:45

   O laert,po une qe se dua as mul noken e kta tjeret qe permende ti cfare jam? Harrova te them qe sdua as kte fyellin. Neandertal jeni te gjith ju qe vazhdoni ul nje e ngri tjetrin duke filluar nga berisha,meta,rama,luli e mona.me dallime shume te vogla nga njeri tjetri jane te gjithe llume

  • Laert: 21/03/2019 17:44

   Paskan zbritur Neandertalasit e SHQUP-it ne blogun e shqiptarja.com. Aferim ju qofte o shpellare. Shkaterroni, vidhni dhe prisni se kjo eshte deviza juaj. Cju duhet truri ju? Ju doni Nul Moken, Ed Paloqen dhe perthethin e THQUP-it

 • Popull: 21/03/2019 16:27

  NJE PJESE SHUMICE E POPULLIT RAMA I QUAN TUFE QORRE UNE QORRI I TUFES NUK JA JAP VOTEN RAMES DHE RILINDJES SE RAMES DHE I BEJE THIRJE GJITHE POPULLIT QORRE MBAS RAMES STOP VOTE PER RAMEN DHE PARTINE E TIJE

  Përgjigju
 • Robert: 21/03/2019 16:10

  Ore ty ishalla te shpeton b*tha pa varja gjendjes ne vend. .... .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Po transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 42-vjeçari në Gjirokastër

Po transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 42-vjeçari në Gjirokastër